Jdi na obsah Jdi na menu
 


ROK 2011

10. 5. 2013

10.12.2011 Meggie a 3. místo ve Vánočním závodě v Letňanech (ZM)

Meggie se v sobotu 10.12.2011 zúčastnila Vánočního závodu v Letňanech. Z nabízených kategorií (ZZO, ZM - poslušnost a obrana a ZVV1- poslušnost) jsme nakonec zvolily kategorii s obranou - tedy ZM. Méďa byla velmi vesele naladěná a odpočatá neb jsme už přešly na adventní nicnedělání a výsledných 91 bodů (45/46)  znamenalo celkové 3. místo z 8 účastníků. Děkujeme za příjemný den a blahopřejeme všem zúčastněným k pěkným výkonům!

377940_2868241464782_1222192171_33225208_454588546_n.jpg

Více fotek ze závodu zde

 

19.11.2011 Meggie má IPO2!!

Meggie v sobotu 19.11.2011 úspěšně složila na výcvikovém víkendu ve Volenici IPO2!!! Jupí, radost veliká, jsem na holčičku moc pyšná protože zabojovala a dosáhla osobního salašího maxima, :-))

 

 17.11.2011 Abbey Black Sunshine složila další dvě zkoušky a to FPr1 a FPr2

 Naše šikovná dcerka ABBEY Black Sunshine úspěšně složila další dvě zkoušky  - tentokrát stopařské - FPr1 (97bodů ze 100) a FPr2 (87 bodů - holubi na trati holčičku trochu rozptýlili :-)).  Moc blahopřejeme Abbey i paničce a držíme palce na další zkoušky.

2.jpg

Abbey Black Sunshine

 

6.11.2011 Meggie dnes složila svou 11. zkoušku z výkonu a to IPO 1

Meggie dnes na našem domovském cvičáku ZKO Letňany úspěšně složila zkoušku všestrannosti dle mezinárodního zkušebního řádu IPO1 (stopa, poslušnost, obrana).

Máme velikou radost a děkujeme všem, kteří nám při přípravě Meggie pomáhali a také figurantovi Lukášovi Krausovi za práci na obraně při zkoušce! :-)  

263372_268028609878104_100000129000900_1284809_828922_n.jpg

Meggie (Ch. Felicity Čierna Hviezda)

 Minulý víkend v neděli se podařilo složit svou první zkoušku také naší šikovné dcerce Abbey Black Sunshine s paničkou Janou a to zkoušku z poslušnosti dle německého zkušebního řádu (BgH-A) na nádherných 97bodů (obdoba našeho ZZO na 100 bodů). Moc blahopřejeme a držíme palce do dalších zkoušek a hlavně, ať vydží elán a chuť do společné práce!

abbay.jpg

Abbey Black Sunshine

10.10.2011 Video z tréninku poslušnosti Arwenky a Verči

Na videu máte možnost vidět aktuální poslušnost "naší" Arwenky společně s paničkou Verčou. Radost pohledět jak jim to spolu jde. Společně ukazují, že hezká poslušnost nemusí být jen výsadou typicky pracovních plemen a musím říct, že se už moc těším, "kam až to děvčata dotáhnou" :-))) Držíme palce a jsme moc pyšné na obě!!! Video je možné také nalézt zde


4.10.2011

Moc blahopřejeme otci našich áčkových štěňátek Multi.Ch. El Cidovi z Ochoze k fantastickému víkendu - v sobotu 1.10.2011 získal na klubové výstavě KŠSP v Táboře ocenění  

 

30.4.2011 Výcvikový den s Mirou Valentinem v KK Kuřim

miroslav_valentin.jpg

Konec dubna jsme zakončily v kynologickém klubu v Kuřimi na Moravě, kde jsem se zúčastnily výcvikového dne  se zaměřením na poslušnost a obrany pod vedením Miroslava Valentina (1. místo na Mistrovství ČR belgických ovčáků 2007, 8. místo na Mistrovství světa belgických ovčáků 2008 a 12. místo na Mistrovství světa belgických ovčáků 2009).  

Ráno to ještě vypadalo, že počasí nebude našim výcvikovým snahám příliš nakloněno. Nakonec byl den sice chladný, ale bez deště, což Meg vyhovovalo lépe než předcházející velmi teplé dny. V průběhu dne jsme měli možnost poučit se z chyb ostatních v poslušnosti i na obranách a samozřejmě se zaměřit i na sebe. (Účastníci nastupovali na „plac“ individuálně a vždy si řekli, s čím potřebují poradit a na to se instruktor v následné lekci zaměřil). My nejvíce pozornosti věnovaly chůzi u nohy, zrychlení poloh a překusování aportu. Dostaly jsme spoustu dobrých rad a triků, včetně poznání, že aport můžeme začít cvičit úplně od začátku a rozfázovaně a jely jsme spokojeně domů. :-) 

 

6.-8.5.2011 Prodloužený výcvikový víkend pod vedením Jiřího Ščučky 

Tak nějak to vyšlo, že i další týden jsme vyrazily na výcvikovou akci – tentokráte na prodloužený výcvikový víkend konaný pod záštitou ZKO Probluz (Náš psí tábor).  

20110506_105.jpg

Tedy upřímně řečeno málem jsme nevyrazily vůbec, protože Medulka v pondělí večer nějakým záhadným způsobem pozřela k druhé večeři venku tři tužší igelity velikosti kapesníku (normálně bych si myslela, že jsou to exempláře, které by ani pes nežral,....ale Méďa byla jiného názoru, ví bůh co bylo uvnitř zabalené). Igelity z ní po následující dva dny za různých nepěkných okolností odcházely nejrůznějšími způsoby, takže ještě večer před odjezdem jsme trávily na veterině, kde nám potvrdili, že pes sic zdecimován průjmem, je už zcela zdráv a při chuti.  

Na výcvikový  víkend jsme tedy odjížděly ve stavu, kdy bylo potřeba psa pozorovat, zda-li se mu nepřitěžuje a s plánem, jak zajistit na chatce bez kuchyňky naší slečně dietní stravu (naštěstí existuje „sušená rýže“, ze které se po zajití stane rýže normální, samozřejmě kvůli sobě bych rychlovarnou konvici sebou nebrala, ale kvůli psovi a jeho dietě? Nic není nemožné :-)). Takže již tak neuvěřitelně velké množství věcí jsme rozšířili o nádobí a náčiní na přípravu dietní stravy. (Ono balení na pejskařské akce je vůbec záhadou, já osobně cestuji s jednou středně velkou taškou, Méďa má tašku s věcmi na výcvik, tašku s jídlem, výstavní židli, pelíšek, dvě misky, ručníky, kdyby pršelo,....milión dalších věcí a předmětů dovezených pod heslem „co kdyby“, takže jsme musely doma vysvětlovat, že se netěhujeme, ale po víkendu jsme zpátky jako na koni :-)).

 

Na Pecce se sešla stará dobrá parta lidí, které známe již z předchozích ročníků. Zásadní změna byla letos  v osobě výcvikáře, kterým byl Jiří Ščučka. Metodika výcviku je zaměřená na přirozenou komunikaci se psem a pozitivní motivaci,  což se mi moc líbilo. Méďa se také snažila, takže jedinou nevýhodou (pro ní) bylo, že pes se musel krmit zejména při výcviku, což znamenalo že byl pes celou dobu spíše polohladový než polosytý. Ale jinak jsem se opět dozvěděly mnoho nového, takže začínáme v některých oblastech výcviku zase od začátku, ale nevadí, hlavně, že nás to baví :-))).

Z nových věcí, které jsme si mohly vyzkoušet byl i trénink s klikrem a Méďa si i zaběhala cvičný coursing, který se jí moc líbil a určitě by jí i do budoucnosti moc bavil :-))) (Bohužel nemáme moc fotek, ale jen co budou, přihodíme :-)). 

20110505_33.jpg

Po celou dobu vládla pohodová, pejskařská atmosféra a doufáme, že jsem se s účastníky neviděli nadlouho naposledy. Šikovného výcvikáře J. Ščučku jsme si raději pojistily dopředu a domluvily se na individuálních konzultacích a určitě rády vyrazíme i na další výcvikové akce. :-)