Jdi na obsah Jdi na menu
 


Co se nám přihodilo za poslední měsíc? :-)

Co se nám přihodilo za poslední měsíc? :-)

Posledních pár týdnů bylo docela perných a nestíhala jsem aktualizovat, takže teď mě hurrá a je tu shrnutí za celé uplynulé období.

Říjen nezačal právě nejveseleji. Méďa byla nemocná  a taky na to vypadala. Měla smutný pohled, polehávala a nechtěla žrát (takže to už muselo být hodně vážné, když nevdechla svou krmnou dávku jakoby nic) a od tlamy jí tekly sliny. Návštěvy na veterině byly na každodenním pořádku a diagnóza byla zánět v krku. Méďa dostala antibiotika, nejprve injekčně, pak v kapačce a protože se nelepšila měla navíc  udělané rentgeny plic, břicha a krku, biochemii, výšetření štítné žlázy, sedimentaci....všechno v pořádku a přitom jí bylo čím dál tím hůř. :-(

Nakonec se ukázalo, že měla velmi bolestivě zablokovanou krční páteř a pomáhaly jí jen kortikoidy. Žaludek je snášel naštěstí velmi dobře, ale zato psychika – Méďa nám mládla před očima a to tak asi na věk šesti týdnů a  ke všemu se přidala selektivní hluchota na povely, takže mazlík si venku jaksi bezprizorně vláv a pobíhal, zatímco já si mohla vykřičet půl plic a ani metání blesků nepomohlo. Takže následující období bylo plné veselých historek a údivu nad tím, že tohle nikdy předtím nedělala. 

Nejviditelnější prvkem bylo, že Méďa nevídaně ožila. Poklusávala si vedle mě jak mladý hřebeček, jen co jsme vyšly ven, pobíhala sem a tam a chovala se jako něco mezi hárající fenkou a vilným samcem. Zálusk měla zejména na menší nadýchané pejsky, kterým se dost vtíravě dvořila a nebála se přejít od pohledů k činům. Taky měla různé chutě  a vypadala ještě hladovější než dřív. K infarktu mě dohnala, když jsem přišla z práce a zjistila, že ožužlala pokojovou rostlinu – klivíi. Po krátkém hledání na internetu bylo potvrzeno, že klívie je jedovatá, takže se volalo na veterinu a Méďa byla opět sledována, ale naštěstí vše dobře dopadlo. Snad jsme si smůli vybrali nejen pro tento rok, ale aspoň i pro ten příští :-).

sdc10792.jpg

Jinak jsme ale nelenily a zase se začaly věnovat výcviku...

 

6.-7.11.2010 jsme absolvovaly seminář Pozitivní motivace s Martinou Klimešovou  a dozvěděly jsme se ucelenou a novou metodiku nejen výcviku, ale celé výchovy psa. Některé věci už si také zkoušíme a musím říci, že skutečně platí, že na co si přijde pse sám, to funguje nejlépe.   

marti.jpg

Méďa si seminář také uživala, protože vždy byl poblíž někdo, kdo vesele vypadajícího pejska podrbal.:-))

 

 

img_8190.jpg 

Více fotek je možné nalézt zde.(Za poskytnutí fotek děkujeme Hance Maršalové, majitelce Blue Charlieho od Dupíků)

 

Na semináři byla s námi i Zuzka s Tixynkou, kterou jsme viděly i o týden později, kdy jsme všechny holky, plus Sideček vyrazili na pořádnou procházku do Krčského lesa. Všichni se pěkně vyběhali a užili si nádherný teplý a slunečný den.

dscn6375.jpg

Kromě semináře a her a cviků na pozitivní motivaci jsme zase začaly chodit na cvičák – jezdíme do ZKO Žižice, který má „berňácké“ zázemí chovatelské stanice Queen Elsa a Jarušky Sojkové. Už jsme vyzkoušely plac na poslušnost a také na obrany.  Na cvičáku mají i nově udělané osvětlení celého placu, takže se nemáme na co vymlouvat a můžeme cvičit i za tmy :-)). Jako bonus k výcviku jsme měly možnost potkat se s nevlastními bratříčky a sestřičkami „našich áček“ a pomazlit se se stěňátky z O vrhu (O: Ich. El-Cid z Ochoze, M: Chelsea Queen Elsa).  

 

img00053.jpg

img00049.jpg

Více fotek a informací je zde. (Všechna štěňátka už mají své páníčky)

 

A co nového u našich štěňátek? Přišli fotky Acera z Itálie a Artíka z Plzně. Acer a Arwenka absolvovali předrentgeny a oba je mají v pořádku – z toho mám velikou radost a přeji ať to takhle skvěle dopadne i na finálních rentgenech a všem štěňátkům.

 Acer Black Sunshine

dscn3703.jpg

Artie Black Sunshine

 

 arturek--1-.jpg

Co popřát všem do následujícího předvánočního období? Pevné nervy pro páníčky i jejich pejsky (a co nejméně rachejtlí a jiných dělobuchů), zocelené zdraví, které bez úhony přežije všechny hříčky přírody s výkyvy teplot a samozřejmě

přejeme páníčkům i jejich čtyřnohým společníkům pohodový adventní čas !!!

christmas-tree-thumb10815797.jpg